1) Zeytinyağımız nerede üretiliyor?

Üretim tesisimiz altın madalya ödüllü zeytinyağlarının merkezi olan Aydın’da yer almaktadır. 1200 metrekaresi kapalı olmak üzere toplam 23 bin metrekarelik alanda kurulu olan tesisimizde günlük 160 ton zeytin işleme kapasitesi bulunmaktadır.

2) Zeytinyağımız nasıl üretiliyor?

Zeytinyağlarımız, Beşparmak Dağları eteğinde aynı zamanda deniz meltemi alan bahçelerimizdeki 15 bin adet zeytin ağacından elde edilen hasattan üretilmektedir. Memecik, Domat ve Gemlik zeytinleri zarar görmemesi için elle hasat edilmekte, delikli kasalarda taşınmakta ve fermentasyona uğramaması için 6 saat içinde makinede sıkıma girmektedir. Doğaya zarar vermeyen, ekolojik bir sistemle soğuk sıkım yapılmakta ve paslanmaz krom tanklardan elle temas etmeden dolum sağlanmaktadır.

3) Zeytinyağı çeşitlerimiz nelerdir?

Erken hasat sızma, natürel sızma ve natürel birinci olmak üzere 3 çeşit yemeklik zeytinyağı satışımız bulunmaktadır.

4) Erken hasat zeytinyağı nedir?

Zeytinyağı üretiminde zeytinin toplanma zamanı çok önemli bir yere sahiptir. Zeytinlerin henüz olgunlaşmadan yani yeşilken hasat edilmesine erken hasat denmektedir. Erken hasat zeytinyağında daha yüksek polifenol oranı, daha fazla antioksidan bulunurken asidite oranı ise daha düşük olmaktadır.

5) Polifenol nedir?

Polifenol, bitkilerde doğal olarak bulunan ve antioksidan olarak görev yapan çoklu fenol birimlerinin bir araya gelerek oluşturduğu bileşenler için kullanılan bir çatı terimdir. Yapılan araştırmalara göre 8000 farklı çeşidi bulunan polifenoller, hücreleri tahrip ederek kanser, kalp krizi diyabet gibi hastalıklara yol açan serbest radikallerle savaşır. Bilinen pek çok faydasının yanı sıra zeytinyağı en önemli polifenol kaynaklarından biridir.

6) Zeytinyağı nasıl muhafaza edilmeli?

Zeytinyağı serin, kuru ve direk güneş ışığı almayan yerlerde muhafaza edilmelidir.

7) Zeytinyağı ile yemek pişirmek sağlıklı mı?

“Zeytinyağı ısıtılınca besin değerini kaybeder” şeklindeki yanlış bilgi araştırmalarla çürütülmüştür. ABD’de yayımlanan bir çalışmaya göre, araştırmacılar zeytinyağını 180 derecede 36 saat boyunca ısıtmış ve bu sürenin sonunda bile zeytinyağının sağlığa yararlı ve besleyici özelliklerini koruduğunu tespit etmişlerdir.

8) Kargo ücretsiz mi? Fiyatlara KDV dahil mi? Kapıda ödeme var mı?

Zeytinyağlarımızı Türkiye’nin her yerine ücretsiz kargo ile göndermekteyiz. Fiyatlarımıza KDV dahildir. Şu an için kapıda ödeme seçeneğimiz bulunmamaktadır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR